Metalowe ozdoby w Twoim domu

Metalowe ozdoby to elementy wyposażenia wnętrza, które stają się coraz bardziej popularne i wykorzystywane są na szeroką skalę. Kojarzą się przede wszystkim ze stylem industrialnym, jednak okazuje się, że świetnie komponuje się także z innymi aranżacjami pięknie je podkreślając i dopełniając.

Swoją uniwersalność metal zawdzięcza barwie. Najczęściej jest bowiem złoty lub srebrny, co pozwala na zestawianie go z różnymi kolorami i elementami, zarówno w wystrojach klasycznych, jak i w nowoczesnych. W tych pierwszych metalowe ozdoby będą wyróżniać się na tle pomieszczenia, a gdy ich powierzchnia pokryta będzie złotą farbą przyniosą na myśl styl retro.

Natomiast w aranżacjach utrzymanych w stylu nowoczesnym, metalowe dekoracji jeszcze bardziej będą podkreślać futurystyczny wystrój. Do pomieszczeń urządzonych w tym stylu najlepiej pasować będą przede wszystkim metale pomalowane na srebrno lub złoto. Ich wybór uwarunkowany jest kolorystyką dominującą w danym wnętrzu.

Metalowe ozdoby mogą stanąć pionowo lub poziomo na półce regału, mogą okupować podłogę, ale równie dobrze radzą sobie na ścianie. Te ostatnie przyciągają wzrok i skupiają uwagę każdego, kto przekroczy próg naszego domu lub mieszkania, dlatego warto na ścianie umieszczać jak najlepsze i najpiękniejsze okazy metalowych dekoracji.

We wnętrzu doskonale sprawdzi się zegar w stylu retro. Mało tego, z łatwością stać się może głównym i centralnym elementem całego wystroju. Zawiesić go można na ścianie nad komodą lub kominkiem. Warto, aby na innych ścianach nie było żadnych innych ozdób czy obrazów, które rozpraszałyby uwagę gości i domowników.

Na ścianie sprawdzą się także obrazy ze srebrnymi ramami. Metalowe ramy są niezwykle szykowne, a jednocześnie dzięki srebrnej i gładkiej strukturze nie przyćmiewają tego, co znajduje się na obrazie. Pięknie wyglądają także metalowe wazony. Można je ustawić na stoliku kawowym, na szafce, na półce nad kominkiem lub na parapecie. Jeśli same nie wydają się atrakcyjne, można wstawić do nich pojedynczy, cięty kwiat, na przykład różę.

Author: balkon-profil.com.pl