Co zrobić z gruzem po budowie dom ?

Po zakończeniu budowy na działce możemy najczęściej spotkać fałdy ziemi, gruz, śmieci. Na zakończonych pracach warto zająć się uporządkowaniem posesji, cześć tego typu odpadów można wykorzystać do stworzenia piękne ogrodu wokół domu. Jeśli pozostało dużo odpadów tym gruz, cement możemy zamówić kontenery na gruz Kraków, specjalistyczna firma zawiezie odpady do punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Cena za wywóz gruzu Kraków zależy od tego, na jaki czas chcemy wypożyczyć kontenery na gruz Kraków.

Do czego można wykorzystać pozostałą glebę

Podczas budowy domu, na działce wszystko zostaje przewrócone do góry nogami. Podczas stawiania fundamentów domu, ziemia wokół zostaje zniszczona. Warstwa gleby ok. 30 cm posiada najwięcej cennych składników gleby, które są potrzebne do wzrostu pięknych roślin w naszym ogrodzie. Warto jeszcze przed podjęciem prac budowlanych, zabezpieczyć glebę. Za pomocą spycha, żyzną glebę można zepchnąć na oddzielną pryzmę. Po skończonej budowie taką ziemię możemy wykorzystać do zrobienia rabat kwiatowych. Nie zawsze jedynym sposobem na obycie się odpadów budowlanych jest wywóz gruzu Kraków. Na placu budowy zostaję sporo gruzu, często jest to duży dylemat dla właścicieli działki, jak sobie z nim poradzić. Tego typu materiał budowlany możemy nam posłużyć do założenia ogrodu. Gruz zapewnia sporą ilość wapnia, dlatego będzie świetnym podłożem dla roślin górskich. Skalniak z alpejską roślinnością świetnie będzie wyglądał w ogrodzie. Żwir i gruz można wykorzystać jako podkład pod kostkę brukową lub wykorzenię ich do stworzenia ścieżek w ogrodzie. Jeśli podłoże wokół domu jest gliniaste, za pomocą gruzu możemy wykonać drenaż gleby. Zanim zaczniemy pracę związane z zakładaniem ogrodu, warto zająć się ziemią, która została zbita przez ciężkie maszyny.

Zadbaj o przygotowanie terenu

Teren należy dokładnie wyrównać, ziemię rozluźnić i wtedy dopiero możemy zasiać trawnik. Ziemie w planowanym ogrodzie można przeorać za pomocą glebogryzarki. Podczas wiele miesięcznej budowy, działka wokół domu nie jest zadbana, przez co pojawia się wiele chwastów. Najprostszym sposobem na ich pozbycie się, jest zastosowanie w bezdeszczowe dni Herbicydu. Po około 2 tygodniach od takiego zabiegu wszelkie chwasty uschną i wyginą. Jeśli podłoże jest piaszczyste glebę, należy ściółkować żyzną glebą, korą lub zwykłym kompostem. Przed planowanym stworzeniem ogrodu na terenie działki warto zasiać łubin, który działa jak zielony nawóz na glebę.Niewielkim kosztem możemy stworzyć olśniewający ogród przy naszym nowym domu.

Author: balkon-profil.com.pl