Jakie fronty meblowe wybrać?Jakie fronty meblowe wybrać?

Płyta meblowa jest doskonałym materiałem, z którego wykonuje się między innymi fronty meblowe. Kuchnia to ciepłe miejsce w każdym domu, w którym codziennie sporo się dzieje. Poranna kawa, pyszny, rodzinny obiad, kolacja przed telewizorem – wszystkie posiłki powstają właśnie w kuchni.

Dlatego warto urządzić ją tak, aby sprzyjała tym przelotnym spotkaniom, zalotnym uśmiechom i osiąganiu szczytów talentów kulinarnych. W każdej kuchni niezbędne są szafki, a żeby ukryć mnogość przechowywanych w nich produktów, warto wyposażyć je w atrakcyjne w kształcie i praktyczne w użytkowaniu fronty.

Przy wyborze odpowiednich frontów kuchennych warto zwrócić uwagę nie tylko na to, jak wyglądają, ale przede wszystkim na to, z czego są wykonane. Od lat najczęściej wybierane są fronty kuchenne z drewna. Uznaje się je za klasykę, a tym samym za bezpieczny wybór – są bowiem trwałe i solidne, bez żadnych wątpliwości. Jednak fronty z drewna kosztują całkiem sporo.

Ich tańszą alternatywą są niewątpliwie fronty kuchenne, których surowcem jest płyta meblowa, na przykład płyta MDF. To mieszanka włókien drzewnych, które utwardzone zostały chemicznymi substancjami. Dostępne są fronty wykonane z płyty MDF, która została następnie polakierowana lub fornirowana. Taki ogromny wybór pozwala na realizację kuchni marzeń z frontami, które idealnie dopełnią aranżację pomieszczenia, a jednocześnie doskonale sprawdzą się od strony praktycznej.

Do wyboru mamy często fronty lakierowane lub foliowane. Potem musimy wybierać spośród frontów matowych, połyskujących, lub frezowanych. I do tego zostaje jeszcze wybór koloru… Dużo tego.

Trzeba wiedzieć, że fronty fornirowane to naturalna faktura drewna, są naturalne i odporne . Za to fronty laminowane (inaczej zwane foliowanymi) są wykończone okleiną meblową, czyli folią PCV. Fronty lakierowane, to części szafek, na które nałożone warstwę specjalnego lakieru, który uodparnia je jeszcze bardziej. Natomiast akrylowe fronty kuchenne są podobne do lakierowanych, ale znacznie od nich tańsze.

Author: balkon-profil.com.pl