Zaparowane okna w domu. Parujące okna dachowe

Okres zimowy, kiedy temperatura w domu znacznie przekracza tą na zewnątrz, to czas, w którym wielu właścicieli domów i mieszkań boryka się z problemem parujących okien.

zaparowane okna dachowe

Zjawisko to związane jest z nieprawidłową cyrkulacją powietrza oraz ze zwiększoną wilgocią w pomieszczeniach. Szczególnie uciążliwe mogą okazać się zaparowane okna dachowe, które szczególnie narażone są na tego typu zjawisko. Osadzanie się pary wodnej na szybach może być początkiem kolejnych problemów takich jak pleśń na ścianach lub brzydki zapach unoszący się w pomieszczeniu. Istnieją sposoby na to, aby poradzić sobie z kłopotem jakim są parujące okna dachowe.

parujące okna dachowe

Po pierwsze ważne jest utrzymanie wilgoci w pokojach na niższym poziomie. Drugim sposobem jest założenie specjalnych nawiewników, które będą zapewniały prawidłowy przepływ powietrza. Jednak najważniejszym działaniem, które powinniśmy podjąć już w czasie remontu mieszkania jest montaż grzejników bezpośrednio pod oknami. Ma to ogromne znaczenie w procesie parowania okien i pozwala właścicielom domów zapomnieć o problemie jakim jest para wodna na szybach.

 

Author: balkon-profil.com.pl