Home › Meksyk miejsce do nurkowania
Scroll down

Meksyk miejsce do nurkowania

Według znawców tematu Meksyk jest jednym z pięciu miejsc na świecie, które powinno się znaleźć na mapie każdego nurka. Będąc na miejscu warto również zobaczyć atrakcje znajdujące się na powierzchni. Jeśli chodzi o schodzenie pod wodę to nurkowanie w Cenotach jest obowiązkowe. Uwaga na rekiny, bo właśnie tutaj one występują. Na szczęście można je zobaczyć jedynie w listopadzie.

Na zachętę można dodać to, że przejrzystość wody wynosi tam sto pięćdziesiąt metrów. Na Półwyspie Jukatan Cenoty to największa z atrakcji. Ciekawostką jest to, że osoby, które nurkują w tym miejscu są tam tym zafascynowane, że często towarzyszy temu wzruszenie. Brakuje słów żeby opisać to wszystko, co zobaczymy pod wodę. To powinno zachęcić te osoby, które kochają podwodny świat do odwiedzenia tego miejsca. Można oglądać filmy czy zdjęcia, ale to nie jest to samo, to trzeba zobaczyć na własne oczy. Często słyszy się o takich wyjątkowych miejscach, ale my teraz możemy sami sprawdzić jak to wszystko naprawdę wygląda.
Meksyk_2017_01_CasaCenoteB-3.JPG  

Ukryte jaskinie

Cenoty to właśnie ukryte zalane jaskinie, a w tym miejscu mamy ich aż osiem tysięcy. Miejsce jest wyjątkowe, zobaczymy tam ryby, których nie znajdziemy w innym miejscu. Najlepszym rozwiązaniem będzie zapisać się na specjalny kurs. Pamiętajmy jednak o tym żeby osoby niedoświadczone same nie zapuszczały się do jaskiń, bo to zbyt niebezpieczne. Potrzebny nam przewodnik i to z dużym doświadczeniem. Może i taka wyprawa nie będzie tania, ale czy to ma znaczenie? Potraktujmy to, jako wyprawę życia, a wtedy będzie nam się opłacało tam pojechać. To miejsce zapamiętamy już na zawsze i będziemy mogli się nim chwalić przed znajomymi, którzy nigdy tam nie pojadą. Chcąc zorganizować sobie taką wyprawę warto skorzystać z oferty, jaką znajdziemy na http://www.bestdivers.pl/wyprawy/nurkowanie-meksyku-jukatan-cenoty/. Tutaj mamy opis jak ma to wyglądać i wiemy ile będzie nas wyprawa kosztowała. Warto się na to zdecydować wyprawę do dalekiego Meksyku i nurkować w tych wyjątkowych miejscach.