Home › Jaki wybrac kredyt hipoteczny
Scroll down

Jaki wybrac kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny jest bardzo trudny do spłacania, bo nie zrobimy tego w rok czy dwa. Tutaj do spłacania mamy długie lata i niestety przez to, że kredyty są w Polsce drogie nie mamy raty na poziomie trzystu złotych.

Niestety, ale większość osób, które się decyzją na swoją nieruchomość ma raty po przeszło tysiąc złotych. Te osoby, które miały kredyty hipoteczne we frankach szwajcarskich mają dwa razy droższe kredyty niż kilka lat temu. Nie przewidziały tego, że tak się stanie, a przecież doradca finansowy by nam powiedział, jakie jest ryzyko. Oczywiście nie ten w banku, bo tamten tym bardziej wszystkich zachęcał do brania kredytu w obcej walucie. Normalny i doświadczony doradca powie nam, że zawsze bierze się kredyt w tej walucie, w której się zarabia. 
money-1794403_1280.jpg
Oczywiście kredyt w złotówkach nie jest tani, ale jest, chociaż bardziej pewny. To, dlatego dzisiaj żaden bank już nie chce nam dawać kredytu w obcej walucie, a dlaczego? Jest o wiele większa szansa na to, że kurs spadnie niż wzrośnie, a zatem bank mógłby za dużo na tym wszystkim stracić i nie może sobie na to pozwolić. Tak to niestety wszystko wygląda w praktyce, że ryzykuje tylko jedna strona i jesteśmy to my.

Wybieramy kredyt hipoteczny

Z pomocą doradcy finansowego dotrzemy do o wiele ciekawszych ofert. Jaka osoba wie jak korzystać z ofert banków, wie jak do nich dotrzeć, ale również wie jak znaleźć w nich coś, co może być dla nas w przyszłości mało korzystne? Wiele banków nie daje nam możliwości spłacenia kredytu przed końcem upływu całego okresu. Jeśli to zrobimy to może nas czekać nawet kara, a my przecież często chcemy spłacać po sto złotych więcej i przez trzydzieści lat wyjdzie nam, że kilka lat będziemy spłacać mniej. Doradca finansowy będzie w stanie to wszystko sprawdzić i wtedy podejmiemy decyzje czy to dla nas jest korzystne czy lepiej będzie jednak zrezygnować z takiej umowy i wybrać inny bank. Najnowsze i najciekawsze informacje na temat kredytów hipotecznych znajdziemy na kredyt hipoteczny Kraków gdzie prężnie działa najlepszy doradca finansowy w kraju.