Home › Dolina Kościeliska - Zakopane
Scroll down

Dolina Kościeliska - Zakopane

Będąc w Tatrach Zachodnich warto odwiedzić Dolinę Kościeliska. To malowniczy teren, które powierzchnia wynosi przeszło trzydzieści kilometrów kwadratowych. Jest to jedna z największych dolin, jakie znajdują się w polskich Tatrach.

Tym bardziej powinno nas to zachęcić do odwiedzenia tego wyjątkowego miejsca. W przeważającej ilości dolina zbudowana jest ze skał osadowych, ale w górnej części znajdują się skały krystaliczne. Tak piękne tereny są chętnie odwiedzane przez miliony turystów. Połowa obszaru doliny to las, a w tym unikatowy las urwiskowy. Wystarczy przejść się po tym pięknym terenie żeby się w nim zakochać. Będziemy mogli obcować z jednej trony z naturą, a z drugiej strony można będzie podziwiać niesamowite widoki. Trudno będzie znaleźć bardziej przejrzyste powietrze niż właśnie tutaj. Dolina Kościeliska dawniej była miejscem wykorzystywanym do celów pasterskich i przemysłowych. Na tym terenie można było spotkać zbójników. Może miłośnicy skarbów coś tam znajdą dla siebie? Krążą na ten temat bardzo różne legendy i jeśli nie przyjedziemy na miejsce to się nie przekonamy. W tym miejscu każda osoba czuje się bardzo dobrze, dlatego warto spędzić tam miło czas. Można jechać na romantyczny wyjazd, ale można również zabrać całą rodzinę i zwiedzić okolice.

ap2.jpg
 

Aktywny wypoczynek

Miłośnicy Tatr powinny tutaj przyjechać, chociaż raz w roku. Zanim to zrobią powinni znaleźć dla siebie komfortowy apartament. Wybór apartamentów jest naprawdę bardzo duży. Nie ma problemów z tym żeby zakwaterować czternaście osób, tak te apartamenty są tak duże. Mają pełne wyposażenie, mają niesamowite wykończenie, czyli jest to wszystko, czego nam trzeba. Tak duży wybór apartamentów to radość dla turystów, którzy już nie mogą się doczekać na przyjazd. Więcej informacji można będzie znaleźć na Zakopane - dolina Kościeliska. Warto wiedzieć, co zobaczyć w tych okolicach i gdzie rezerwować tanie noclegi. Z tak bogatej oferty nawet najbardziej wymagające osoby coś wybiorą.